top of page

Вони майструють літаки, будинки та екскаватори!

Поки що з картону, чи фігурок для конструктора, але їхній креативності можна позаздрити

Згадайте, які у вас були захоплення у дитинстві? Хтось не міг відірватись від м'яча, комусь були до вподоби співи чи танці, а інші любили майструвати власними руками різні цікаві речі та механізми. Власне, цим займаються й вихованці гуртка початкового технічного моделювання «Юний технік» комунального закладу «Глибоцький РБТДЮ», який діє на базі гімназії селища та яким опікується великий ентузіаст своєї справи Віктор Романюк. Юні глибоцькі техніки створюють літаки, будиночки, екскаватори тощо. Звичайно, їхні роботи, поки що, виготовлені із паперу, картону, деталей для конструкторів та інших підручних матеріалів, але хто зна, що їм готує майбутнє і де вони, зрештою, застосують набуті у дитинстві навички моделювання.

Юний вік — не завада захопленню технікою

Своє захоплення технікою та свою креативність гуртківці демонструють і під час виступів на різноманітних конкурсах. Один із них завершився нещодавно і пройшов у традиційному для наших днів онлайн-форматі. Чесно кажучи, про нього я дізнався зовсім випадково, натрапивши на відеозапис конкурсу, який знаходиться у вільному доступі в мережі YouTube. Спершу переглянув декілька миттєвостей і це мені здалось цікавим. Тому, вирішив написати декілька рядків і розповісти про ці змагання юних техніків, надто зваживши на те, що наші талановиті конструктори були в цьому конкурсі далеко не на останніх ролях, а якщо бути точнішим, здобули перемоги у всіх номінаціях. Отже, обласний конкурс з початкового технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку. Він відбувся на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, але на дистанції. Його мета — виявити обдарованих дітей та залучити їх до технічної творчості. Як зазначають організатори, це конкурс для тих, хто робить перші кроки у світ техніки і технологій. Але, попри юність (максимальний вік учасників 10 років включно), конкурсні роботи були вельми талановито оформленими, а хід думок дітей — доволі креативним та оригінальним. І, напевне, не кожен дорослий зможе змайструвати те, що змайстрували ці юнаки. Загалом у конкурсі взяли участь близько 70 дітей із 14 територіальних громад Буковини. Серед них і Глибоцька, яку представили, як вже зазначалось вище, вихованці гуртка початкового технічного моделювання «Юний технік», що діє на базі гімназії селища.

Навики моделювання обов'язково стануть у пригоді у дорослому житті

Конкурс відбувся у чотирьох номінаціях: «Модель транспортної техніки» (екскаватора), «Модель будиночка», «Модель планера» (літака) та «Лего-конструювання». — У перших трьох номінаціях, — розповідає наставник глибоцьких юних техніків Віктор Романюк, — конкурсанти виготовляли моделі з паперу і картону. Розгортки майбутніх моделей креслили самі за поданими схемами та малюнками загального вигляду моделі. А учасники номінації «Лего-конструювання» представляли роботу з цеглинок «Лего» на тему «Книга, що оживає». Це композиції, які ілюструють героїв чи події з улюблених книжок. Кожна номінація передбачала виконання завдання безпосередньо під час проведення відео-зустрічі за певний період часу (1-2 години). При оцінюванні робіт увага зверталась на правильність, акуратність та якість виробу. — З нетерпінням чекали результатів, — зізнається пан Віктор. — Хлопчики дуже старались, гарно підготувались до конкурсу і показали чудові результати. І справді, доробок наших представників вражає — відразу чотири перші місця та одне третє. Зокрема, Роман Королюк став першим у номінації «Модель транспортної техніки», Тимофій Іонець — у номінації «Модель будиночка», Матвій Андронійчук — у номінації «Модель планера». А у «Лего-конструюванні» нашим хлопцям підкорились дві вершини: Максим Галіп посів перше місце, а Дмитро Побережний — третє. — Щиро дякую хлопцям за такі гарні результати, а батькам переможців та учителям гімназії вдячний за допомогу у підготовці до конкурсу, — додає керівник гуртка «Юний технік» В. Романюк. Перед тим, як завершити свою розповідь, хотів би сказати, про ще одну, дуже правильну, на мій погляд, думку, яку почув від організаторів цього конкурсу. Хтось із них наголосив, що зараз такі конкурси здаються забавкою, грою, але, насправді, вони дуже важливі для майбутнього дітей, для їх розвитку. Можливо, це перший крок до майбутньої професії інженера, архітектора, будівельника, винахідника. Але, навіть якщо, ці юнаки будуть чимось іншим займатись у житті, то креативність і навички, здобуті та відкарбовані змалку, обов'язково стануть у пригоді у дорослому житті. А нам наразі не залишається нічого, окрім радіти успіхам наших юних земляків і згадувати, яке то щастя мати дитяче захоплення та дитячу мрію.

Фото Віктора Романюка.



Вибрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page